Dla wielu z nas właśnie w maju zaczyna się moment odliczania do lata. Oprócz upragnionego urlopu marzy nam się także idealna sylwetka. Media coraz chętniej promują zdrowy styl życia opierający się na diecie i ćwiczeniach. Moda na trenerów personalnych i konsultacje z dietetykiem nikogo już nie dziwią. Do telewizji śniadaniowych zapraszani się eksperci od zdrowego żywienia a także lekarze, którzy opowiadają o negatywnych skutkach braku aktywności fizycznej i nieodpowiednio zbilansowanego żywienia. Presja dotycząca „idealnej formy na lato” mogłaby wpędzić na w wyrzuty sumienia, ale mamy na to sposób!

Jeśli o zdrowiu mowa należy zacząć od zdrowego rozsądku. Żadne „zrywy” i  nagłe decyzje dotyczące zmiany nawyków żywieniowych nie są dobre. Należy przede wszystkim postawić sobie realny cel i zadać sobie pytanie o własne możliwości. Eksperci radzą także, by zaczynać małymi krokami, tak by czuć się dobrze i nie zniechęcić się już na starcie. Jak to zrobić?

Dla każdego inna metoda motywacji może okazać się skuteczna w walce o wymarzoną sylwetkę i zdrowie. Wiele z Pań chwali sobie treningi z Ewą Chodakowską. Jej program Skalpel ma tysiące miłośniczek w całej Polsce. Co ciekawe, do treningu z Ewą chętnie przyznają się także mężczyźni, dla których elementy fitness stanowią nie lada wyzwanie. Ćwiczenia skomponowane przez Chodakowską są dostępne na platformach internetowych. Można także wybrać się na prywatną lekcję lub cały kurs z trenerką. Inną mentorką od ćwiczeń dla Pań jest także Anna Lewandowska- Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Oprócz swojej dziedziny sportu Lewandowska jest też doradcą żywieniowym i trenerką. Mistrzyni zaufało wiele kobiet, dla których osiągnięcia Anny stanowią prawdziwą motywację do działania.

Oczywiście aby czuć się dobrze we własnym ciele nie musimy koniecznie zamieniać się w sportsmenki i ekspertki od liczenia kalorii. Wystarczy odpowiednie nawodnienie organizmu i ruch na świeżym powietrzu. Warto także przekonać się do owocowych lub warzywnych koktajli, pełnych drogocennych składników niezbędnych do prawidłowej przemiany materii. Hitem tego lata jest tzw. zielony koktajl czyli kompozycja z zielonych owoców i szpinaku. Nie bójmy się przebierać w odpowiedniej dla nas dziedzinie aktywności. Dla jednych wieczorne spacery, dla innych szybki marsz z kijkami nordic walking może okazać się idealną formą relaksu i krokiem w stronę lepszej kondycji.