Dla wielu z nas letni urlop to przede wszystkim liczne przygotowania do wyjazdu. Od wybrania terminu wyjazdu, poprzez kupno nowej walizki aż po skompletowanie apteczki z lekami. Pojawiający się co roku problem jak zmieścić taką ilość rzeczy w jednej walizce staje się prawdziwym wyzwaniem. Większość zagranicznych lotów czarterowych zezwala na zabranie ze sobą dużej, dwudziesto-kilogramowej walizki oraz małego bagażu podręcznego. Aby oszczędzić sobie nerwów warto sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące naszego bagażu. Znajdziemy je na stronie internetowej lotniska, z którego wylatujemy lub na stronie przewoźnika. Warto także zapoznać się z zasadami przewożenia w bagażu produktów spożywczych. Są bowiem kraje, które zabraniają przewozu np. produktów mlecznych lub mięsnych. Dzięki temu unikniemy rozczarowań.

Przy pakowaniu się należy stworzyć system, który pozwoli nam łatwo odszukać najpotrzebniejsze rzeczy. I tak np. mały ręcznik, ciepłe skarpetki czy sweterek powinny być na wierzchu, żeby w każdej chwili móc mieć do nich szybki i łatwy dostęp. Najczęstszym błędem podczas pakowania jest niewątpliwie pakowanie zbyt dużej ilości ubrań. Złożone w listek i wyprasowane rzeczy zajmują mało miejsca, jednak po ich wykorzystaniu nie mamy już szansy ułożyć ich tak samo. Wśród technik pakowania rzeczy królują rulony, które zapobiegają gnieceniu się ubrań oraz oczywiście standardowa i wypróbowana metoda listków. Ważnym jest, by kosmetyki były zapakowane osobno do bagażu głównego. W drogeriach można kupić plastikowe torebki z wygodnym, suwakowym zapięciem. Wiele sklepów turystycznych ma w swej ofercie także sprzęt do próżniowego pakowania, które świetnie sprawdza się w podróży.

Kolejną kwestią jest bezpieczna podróż naszego bagażu. Biura podróży ofiarują dodatkowe ubezpieczenie walizek, na lotnisku zaś można je owinąć folią. Zapobiegniemy tym samym dostępu do bagażu niepożądanym osobom. Można także wyposażyć się w małą kłódkę i zapiąć walizkę na czas podróży.

Pobyt na lotnisku i transfer z lotniska do hotelu może być uciążliwy dlatego polecamy walizki z obrotowymi kółkami i wygodną, składaną rączką. Konieczne jest także oznaczenie walizki swoim imieniem i nazwiskiem, co w razie trudności pomoże obsłudze lotniska zidentyfikować właściciela bagażu.