Listonoszka, kuferek, aktówka, shopper bag- to tylko nieliczne przykłady rodzajów toreb, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Różnorodność fasonów, wzorów i materiałów wykonania daje możliwość skompletowania stylizacji w konkretnym stylu. I tak torebki-puzderka są uzupełnieniem eleganckich, wieczorowych stylizacji, a torby typu worek kojarzą się głównie z miejskim stylem i zakupami. Jak wybrać uniwersalną torbę, która z łatwością dopasuje się zarówno do wieczorowej kreacji jak i sprawdzi się na co dzień?

Warto zwrócić uwagę w stronę pikowanych toreb. Ich wzór niejako determinuje ich zastosowanie. Torebka z drobnym, płytkim pikowaniem jest zazwyczaj mniejsza i sprawdza się jako dodatek do eleganckich, wieczorowych kreacji. Wśród torebek z drobnym pikowaniem dominują torebki-puzderka, kopertówki oraz małe torebki na łańcuszku. Panie kochają także pikowane portfele. Torby z większym, wyrazistym pikowaniem są świetnym uzupełnieniem miejskiej stylizacji lub tej, utrzymanej w stylu casual.

Dodatkowym atutem pikowanych toreb jest to, że owo zdobienie może występować zarówno w torbach lakierowanych jak i matowych, czy cieniowanych. Struktura materiału nie stanowi ograniczenia w użytkowaniu. W odróżnieniu od np. toreb z frędzlami czy toreb płóciennych, pikowana torba jest mniej podatna na deformacje i uszkodzenia. Wszystko za sprawą sposobu zszycia tkanin, które dzięki równomiernemu rozłożeniu materiału na długo zachowują swój wygląd bez zmian.

Pikowana torebka łatwo dopasowuje się do różnego rodzaju lakierowanych faktur czy materiałów z subtelnym połyskiem. Nie bójmy się eksperymentować i łączyć ze sobą butów i torebek w sposób nieoczywisty- także na poziomie kolorów. Dawno już bowiem minęła moda na klasyczny komplet: torebka w kolorze butów.