Zeszłoroczne powitanie Nowego Roku wybrzmiewało pod znakiem koloru i neonów. Mocne, wysoko pigmentowane cienie do powiek dominowały w makijażu oczu. Dużą popularnością cieszyły się barwne eyelinery, które nadawały charakteru popularnemu smokey eyes.

Na sylwestrową zabawę warto tym razem wybrać makijaż idealnie zrównoważony- czyli mocniej podkreślone oczy, ze stopniowym, gradientowym cieniowaniem kolorystycznym. Usta pięknie podkreśli pomadka z perłowym, subtelnym połyskiem, która wielokrotnie aplikowana podczas zabawy nie pozostawi niechcianych obwódek dookoła ust. Kupując pomadkę warto posłużyć się testerem, by już w drogerii sprawdzić konsystencję pomadki. Trwała, wydajna szminka nie powinna być za twarda gdyż ciężko nałożyć ją bez użycia pędzelka.

Wybierając modne w tym sezonie pomadki w wariancie matowym należy pamiętać, że w większość wysuszają one usta, dlatego wcześniej powinnyśmy zafundować naszym ustom domowe spa. Peeling ust można wykonać przy pomocy naturalnych składników, zaś o nawilżenie zadba miód z wazeliną lub olej kokosowy. Tak zregenerowane usta lepiej przyjmą każdy kosmetyk.

Paniom czującym się najbardziej komfortowo w makijażu typu nude proponujemy wygodne, wykręcane pomadki z odbijającymi światło drobinkami. Lekko zaróżowione, pięknie błyszczące usta zgrają się z wyrazistym makijażem oczu.

Podczas sylwestrowej zabawy sprawdzą się matujące płatki, które w błyskawicznym tempie zbierają nadmiar sebum i skóra przestaje się nadmiernie błyszczeć. Dzięki nim skóra odzyskuje świeżość a makijaż pozostaje dłużej trwały. Ich niewielki, kieszonkowy rozmiar umożliwia zabranie och ze sobą do eleganckiej torebki.

Myśląc o makijażu sylwestrowym nie bójmy się wykorzystać w nim połyskujących, mocno odbijających światło kosmetyków. Brokat, kryształowe drobinki i perłowe cienie to dodatki, które pięknie skomponują się z elegancką kreacją.