Ostatni tydzień kwietnia to już ostatni moment, by sprawdzić prognozę pogody i zacząć kompletować stylizację na nadchodzące w maju święta. Okres majowy to wiele wyjątkowych okazji, do których warto wcześniej się przygotować. Komunie, chrzciny i rozpoczynający się sezon ślubny wiążą się też z wydatkami, dlatego szczególnie dobrze jest precyzyjnie określić, jaka kreacja jest nam potrzebna i jaką kwotę na jej zakup chcemy przeznaczyć.

Do klasyki eleganckich stylizacji, na wyjątkowe okazje, należą oczywiście sukienki. Proste, rozkloszowane, odcinane w talii lub typowo wizytowe – to kroje, które najchętniej wybieramy. Najczęściej kupowaną długością jest długość midi, która przykrywa kolana i optycznie wysmukla łydki. Większość Pań przy wyborze sukienki kieruje się też długością i krojem rękawa. Jeśli sukienka bez rękawów- to do niej obowiązkowo żakiet lub sweterek typu bolerko. Jeśli zaś rękawy są do łokcia, czasami warto postawić na jedwabny szal lub barwną chustę, którą subtelnie okryjemy ramiona.

Sukienki na wyjątkowe okazje to także wybór związany z kolorem i wzorem. Przy majowych uroczystościach chętniej decydujemy się na żywe kolory takie jak różowy, żółty czy turkusowy. W połączeniu z bielą czy beżem całość stylizacji wygląda odświętnie i elegancko. I nawet, jeśli pogoda nie dopisze nie bójmy się jasnych kolorów w naszych kreacjach. To one bowiem wpływają też na naszą energię. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kolory wpływają na nasz nastrój.