Marmurkowy, cieniowany lub gładki- jeans króluje wiosną w różnych odsłonach. Oprócz klasycznych spodni jeansowych, w tym sezonie modne są także jeansowe kurtki zapinane z przodu na guziczki. Fasony jeansowych ubrań wracają po latach w niezmienionej formie. Krótkie, denimowe kurtki z wyrazistymi przeszyciami i jeansy z wysokim stanem to zestaw, który był modny w latach 80-tych i chętnie wybierany na co dzień.

Do tego kultowego już zestawu dołączyły denimowe sukienki i tuniki. Jeans w wiosennej odsłonie to kobiece fasony, które warto łączyć z jasnymi dodatkami. Jeansowe stylizacje warto skompletować także w stylu total look. Do tuniki lub sukienki z prasowanego denimu śmiało można dopasować jeansową kurteczkę lub koszulę. Total look w przypadku denimu to możliwość łączenia nie tylko różnych fasonów, ale także odcieni jeansu. Tej wiosny można swobodnie miksować jasny jeans z ciemnym denimem. Zestawiając ze sobą rzeczy w różnych odcieniach unikamy tzw. „zamknięcia sylwetki”, która mogłaby być przytłoczona jednym, wyrazistym kolorem.

Denim dobrze komponuje się z jasnymi kolorami, dlatego klasyczna biała koszula lub bluzka sprawią, że jeans zaprezentuje się w świeżej odsłonie. Jeansowe stylizacje to esencja stylu casual, który świetnie sprawdza się na co dzień.