Kobiecość w modzie to gra detali. Aby wyglądać i czuć się kobieco warto wybierać fasony, które w subtelny sposób podkreślą walory kobiecej sylwetki.

Zwiewne rękawki, spódnice z rozcięciem czy pięknie wykrojony dekolt to tylko niektóre z wariantów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kreacji. Styliści uważają, że spośród wielu możliwości „odsłonięcia ciała” należy zdecydować się na jeden wariant. I tak, kiedy chcemy podkreślić smukłą szyję i odkrywamy ramiona, wybieramy zabudowany dół, czyli np. dłuższą spódnicę. Według zasad eleganckiego dress code odsłonięcie nóg determinuje już wybór bluzki, która powinna więcej zakrywać aniżeli eksponować ciało.

Pośród naszych ulubionych fasonów na wiosnę znalazły się właśnie tuniki z odkrytymi ramionami, sukienki z dekoltem na plecach i zwiewne bluzki z elementami transparentnej koronki. Przy wyborze stylizacji należy pamiętać o tym, żeby przede wszystkim w kreacji czuć się swobodnie.

Krępujący nas zbyt głęboki dekolt lub rozchodzący się mocno rozporek mogą popsuć nie tylko dopracowany strój, ale także humor. Dlatego tak istotnym jest, by już podczas wybierania rzeczy w sklepie na spokojnie je przymierzyć i „przetestować” w przymierzalni. Idąc za radą stylistek Trinny and Susannah, które zrewolucjonizowały współczesne podejście do mody warto wypróbować „na sucho” wybrany model. Unoszenie rąk do góry, zapinanie na ostatni guzik i przysiady, to tylko niektóre z praktyk dokonywanych w przymierzalniach. To jednak zupełnie normalne- przekonują Trinny i Susannah. Każda z nas chce bowiem uniknąć nietrafionego zakupu i móc, już zaraz po wyjściu ze sklepu cieszyć się swoim zakupem.

Kierując się zasadą, że dobrze nam w tym, w czym czujemy się dobrze nie zapominajmy o detalach. Krój, faktura i wzór- to wszystko ma znaczenie. I od tego zależy jak będą odbierać nas inni.