Dla wielu z nas koniec lata to moment pożegnania z letnimi kolorami i fasonami. Wraz z nadejściem chłodniejszej aury rezygnujemy z soczystych kolorów i ubrań z lekkiego materiału, bez rękawów czy z wycięciami. Warto jednak wybrać kilka rzeczy, które właśnie ze względu na swój letni charakter będą dodatkiem do naszej jesiennej stylizacji.

Wyraziste kolory pięknie wyglądają z lekko muśniętą słońcem skórą, dlatego rzeczy o klasycznym fasonie, a w mocnym kolorze warto zostawić w szafie na wierzchu. Naszym ulubionym i bardzo modnym połączeniem są kompozycje ciemnych ubrań z różnymi odcieniami koloru żółtego. Zarówno limonka, jak i kolor miodowy czy musztardowy można nosić cały rok.

Wiele książek-poradników dotyczących makijażu i sposobów pielęgnacji skóry opisuje określone typy urody dzieląc je na pory roku. Odnajdując i dopasowując swój typ urody do zaproponowanego schematu można zapoznać się z poradami dotyczącymi wyboru koloru ubrań i makijażu, a nawet wskazówki odnośnie farbowani włosów. Zgodnie z analizą typu urody Pani Jesień to kobieta, której szczególnie dobrze w wyrazistych barwach; złamanych żółciach, pomarańczach i zieleniach. Bluzka w jednym z tych kolorów może być podstawą do stworzenia pięknej, jesiennej stylizacji.