[portfolio_slideshow]

W poszukiwaniu indywidualnego stylu nie warto iść na kompromis. W Monnari wiemy o tym nie od dziś, ale dopiero od niedawna dzielimy nasze sezonowe kolekcje na wyraziste, tematyczne trendy, które pozwolą każdej kobiecie lepiej podkreślić  swój styl.

Wiosna  2013 stoi pod znakiem różnorodności – to wspaniała informacja dla tych, którzy nie lubią trzymać się jednej, ściśle określonej ścieżki inspiracji. Z drugiej strony mieszanie trendów to temat trudny i wymagający dużej sprawności w posługiwaniu się językiem mody. Podpowiedzi są więc nie tylko wskazane, ale wręcz konieczne, szczególnie, gdy po prostu brak nam czasu na komponowanie coraz to nowych zestawów.

Postmodernizm to szeroka koncepcja, która w ciągu ostatnich lat z akadamickich wyżyn wdarła się do codziennego języka . Termin ten stał się na tyle popularny, że postanowiliśmy wykorzystać go do nazwania unikalnej liniii odzieży, zapowiadającej przejście do nowego sezonu. Najważniejsze cechy charakterystyczne tego trendu do linia blisko ciała, kontrastowe wykończenia i zdecydowane cięcia. Podstawę kolorystyczną stanowi uniwersalny duet czerni i bieli – inne kolory są tylko uzupełnieniem lub akcentem, podobnie jak pojawiające się gdzie niegdzie paski czy plisowania.  Ciekawe kreacje uzupełnia wyrazista, prosta biżuteria z tworzywa, dodająca smaku codziennym i weekendowym zestawom. To trend dla pewnych siebie kobiet, które lubią wyróżniać się z tłumu.

A co z nieuleczalnymi romantyczkami, wiecznie chodzącymi z głową w chmurach? Specjalnie dla nich nasi projektanci przygotowali trend poetycki, inspirowany niezapomnianymi latami 50-tymi. Kunsztowne kroje podkreślające talię, rozkloszowane spódnice, dopasowane kardigany i topy – znajdziemy tu wszystko, co sprawia, że kobiecość może w pełni rozkwitnąć. Delikatne tony beżu, bieli, mięty i różu to paleta, która będzie wspaniale prezentować się na tle lekko muśniętej słońcem skóry. Warto podkreślić, że pastele mają też walory odmładzające. Kreacje w stylu poetyckim sprawdzą się na co dzień, a także w okazjach wizytowych, na imprezach weselnych, komuniach i innych wydarzeniach, wymagających podkreślenia strojem.

Zbliżające się Walentynki to czas randek i spotkań, wymagający odpowiedniego podkreślenia wizerunku. Jak więc chcecie je spędzić  – w bezkompromisowym, postmodernistyczym stylu, czy może w poetyckiej kreacji, podkreślonej dyskretnym blaskiem świec? Wybór zależy tylko od Was!