Grudzień kojarzy nam się przede wszystkim ze Świętami. Wspaniale wyglądające potrawy, rozświetlona lampkami choinka i cała atmosfera, związana z tym niezwykłym czasem, która nie daje się opisać słowami. Świętowanie, obdarowywanie i bycie obdarowanym sprawiają wielu z nas taką samą radość. W Monnari wierzymy, że dobrze wybrany prezent to wstęp do idealnych Świąt. Reszta zależy już tylko od nas samych.

[portfolio_slideshow]

Wybieranie prezentów dla najbliższych powinno nam sprawiać przyjemność. Jeżeli nie mamy pewności, czy dana rzecz spodoba się osobie obdarowanej, kupmy coś, co w razie czego można będzie oddać lub wymienić. Taką opcję oferują zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie sklepy internetowe – wystarczy, że prezent nie będzie nosił śladów użytkowania i zostanie odesłany z w czasie określonym przez regulamin danego sklepu (min. 10 dni od momentu jego otrzymania). W e-sklepie Monnari na zwrot lub wymianę towaru dajemy trzy tygodnie, nie trzeba więc z niczym się spieszyć.

Kolejna rada, do której warto się zastosować, to wybór prezentów o neutralnej naturze. Do takich upominków należą dziergane szale, czapki czy rękawiczki – przydadzą się większości z nas i występują przeważnie w uniwersalnym rozmiarze.  Inna, nieco bardziej zobowiązująca, ale wciąż bardzo bezpieczna opcja to torebka. Jeżeli znamy ogólne preferencje osoby, która ma zostać nią obdarowana, w szerokiej ofercie Monnari z łatwością znajdziemy coś odpowiedniego na co dzień, do pracy lub na wizytę.  Do wnętrza torby, podobnie jak w przypadku portfela, warto przed zapakowaniem wsunąć drobny pieniążek – na szczęście.

Jeżeli chcemy obdarować kogoś elementem ubioru, musimy już dość dokładnie znać nie tylko jego gust, ale i rozmiar. Bezpieczniejsze będą dzianiny, których naturalna elastyczność pozwala na większą tolerancję w tym zakresie. Modne fasony oversize – obszerne kardigany bez zapięcia czy swobodne pulowery – to także świetne opcje, pod warunkiem, że obdarowywana osoba dobrze się w nich czuje. Rzeczy szyte ze stabilnych tkanin, pasowane do sylwetki, bielizna czy w końcu perfumy to świetne, ale zarazem najbardziej ryzykowne prezenty. Warto więc kupować je wówczas, gdy mamy pewność, że będą się podobać i perfekcyjnie leżeć. Zawsze też możemy poprosić osobę obdarowywaną o podpowiedź.

Gdy prezent zostanie już wybrany nadchodzi dość czasochłonny, ale bardzo istotny etap, jakim jest jego pakowanie. Zawsze warto się do niego solidnie przyłożyć – pięknie zapakowany prezent dwukrotnie zyskuje na atrakcyjności, a niewiele rzeczy jest przyjemniejszych od szelestu odwijanego papieru i wstążek. Pamiętajmy o tym, by przed zapakowaniem odciąć lub zamaskować cenę kupionego prezentu. Eksponowanie jej jest nieeleganckie i może sprawić komuś przykrość.

Życzymy Wam abyście pod tegoroczną choinką znalazły mnóstwo wyjątkowo udanych prezentów. Niech będą to rzeczy, o których zawsze marzyłyście – idealnie dobrane i wspaniale zapakowane. Po prostu – najlepsze…